Dox by Qubus

Módní doplňky
Pro děti
Knihkupectví
Suvenýry
Sklo
Porcelán
Interiérové doplňky
Dox by Qubus | galerie Praha
Dox by Qubus | galerie Praha
Dox by Qubus | Fast Food
Dox by Qubus | metalická mísa Republika
Adresa

Poupětova 1
170 00 Praha 7
Česko

Otevírací doba
Po: 10.00–18.00
Út: Zavřeno
St–Pá: 11.00–19.00
So, Ne: 10.00–18.00
Popis

Galerijní obchod Dox by Qubus byl poprvé představen v roce 2008 při příležitosti zahájení činnosti galerie současného umění Dox v Praze. Tento obchod je mladší pobočkou Qubus Design Gallery, která byla založena v roce 2002 jako vůbec první pražský designshop. Jejím zakladatelem je Jakub Berdych Karpelise, který je společně s Maximem Velčovským hlavním designerem značky Qubus.

Qubus Design Gallery vznikla za účelem vytvoření nestandartního místa pro prezentaci současného českého designu a konceptuálního designu českých i světových jmen a značek. Dox by Qubus na tyto aktivity volně navazuje a zároveň představuje nový progresivní koncept prodejní galerie designu. Kurátorská selekce jmen a značek reflektuje absolutní špičku současného českého designu, zejména skla, porcelánu a šperku. Naleznete zde také hračky a bytové doplňky.

Značka Qubus představuje inovativní pojetí prodejních galerií, přesahy českého designu za hranice České republiky, propojování významných designových subjektů české scény, vyjímečné produkty ze skla a porcelánu a ucelené designové koncepce. Její zakladatelé získali více jak deset nominací Czech Grand Design v letech 2008–2016. Samotný galerijní obchod Dox by Qubus byl oceněn Czech Grand Design v kategorii Obchod roku 2008, dále byl nominován v roce 2011 za kolekce váz, dóz a stolních lamp Jakuba Berdycha a výstavu Z letošního konce světa.

V galerijním obchodě Dox by Qubus se pravidelně konají také tematické výstavy reflektující aktuální dění v oblasti designu. Pro příležitost setkat se přímo s autory doporučujeme sledovat termíny vernisáží na galerijním facebooku.

Mohlo by vás zajímat