Články

CZECH DESIGN MAP 2018

V Praze se právě otevírá zbrusu nový prostor věnovaný českému designu pod názvem Czech Design Store. Tato obchodní galerie se nachází pár metrů za Národním divadlem, v Opatovické ulici č. 3. 
Po osmi letech od uzavření se legendární hotel v centru města otevře veřejnosti. Od 4. do 7. října přivítá návštěvníky největší brněnské přehlídky designu Brno Design Days.
Svou cestou podporuje mladé podnikatele. Na jejich stránkách naleznete několik tzv. Young příběhů. Jeden z nich je o nás. Pět otázek a pět otevřených odpovědí o našich začátcích. Přečtěte si, co nás dovedlo k podnikání, na jaké jsme narazily komplikace, co se nám podařilo a jaké jsou naše plány do budoucna.
Přesycenost dovozovým zbožím nás dovedla k hledání toho lokálního. Našly jsme lásku k řemeslu, pečlivost v procesu a radost z výsledku. Chtěly jsme sdílet naše poznání a podpořit místní tvůrce. Založily jsme průvodce Czech Design Map. Uhasily jsme tak žízeň po objevování míst s profesionálním českým designem.

CZECH DESIGN MAP 2017

V květnu 2017 vyšlo první číslo tištěné mapy. Mapa byla k dostání zdarma na Czech Design Week a v pražských obchodech jako je Anna Marešová Designers & Whoop.de.doo, Pragtique, Papírna, Kuráž, Koncept Story, ArtMap nebo Papelote.

Startup 2016–2017

V rozhovoru s Romanem se dozvíte více informací o našem designovém startupu, proč jsme se rozhodly založit Czech Design Map a jak máme náš podnikatelský záměr vymyšlený.
Konzultace s Jiřím Štěpánem v TCHK o tom, jak funguje spolupráce s investorem. V čem může být toto partnerství nebezpečné a jak může projekt deformovat?
Vydáváme oficiální zprávu o tom, proč jsme se rozhodly pro crowdfoundingovou kampaň. Přečtěte si, jak naše kampaň probíhala a jak ji hodnotíme zpětně.
S Míšou jsme se bavily o tom, jak probíhají přípravy našeho webu, co nám dala a vzala hithit kampaň, jaké nedostatky ladíme, ale i o tom, v čem jsme dobré.