Články

CZECH DESIGN MAP 2018

Svou cestou podporuje mladé podnikatele. Na jejich stránkách naleznete několik tzv. Young příběhů. Jeden z nich je o nás. Pět otázek a pět otevřených odpovědí o našich začátcích. Přečtěte si, co nás dovedlo k podnikání, na jaké jsme narazily komplikace, co se nám podařilo a jaké jsou naše plány do budoucna.
Přesycenost dovozovým zbožím nás dovedla k hledání toho lokálního. Našly jsme lásku k řemeslu, pečlivost v procesu a radost z výsledku. Chtěly jsme sdílet naše poznání a podpořit místní tvůrce. Založily jsme průvodce Czech Design Map. Uhasily jsme tak žízeň po objevování míst s profesionálním českým designem.

CZECH DESIGN MAP 2017

V květnu 2017 vyšlo první číslo tištěné mapy. Mapa byla k dostání zdarma na Czech Design Week a v pražských obchodech jako je Anna Marešová Designers & Whoop.de.doo, Pragtique, Papírna, Kuráž, Koncept Story, ArtMap nebo Papelote.

Startup 2016–2017

V rozhovoru s Romanem se dozvíte více informací o našem designovém startupu, proč jsme se rozhodly založit Czech Design Map a jak máme náš podnikatelský záměr vymyšlený.
Konzultace s Jiřím Štěpánem v TCHK o tom, jak funguje spolupráce s investorem. V čem může být toto partnerství nebezpečné a jak může projekt deformovat?
Vydáváme oficiální zprávu o tom, proč jsme se rozhodly pro crowdfoundingovou kampaň. Přečtěte si, jak naše kampaň probíhala a jak ji hodnotíme zpětně.
S Míšou jsme se bavily o tom, jak probíhají přípravy našeho webu, co nám dala a vzala hithit kampaň, jaké nedostatky ladíme, ale i o tom, v čem jsme dobré.